Váš partner v testování vozidel

Vyhodnocení Měrného útlumu je alternativou k metodě EUSAMA, při které je přímo vyhodnocována ‘účinnost’ tlumiče. Měrný útlum je fyzikální veličina užívaná v technice i v konstrukci automobilů. U kmitajících systémů (např. kolo auta na vozovce) charakterizuje tato veličina rychlost zániku kmitání.

Vyhodnocení Minimálního fázového posunu je rozšíření / alternativa k testovací metodě EUSAMA. Tato testovací metoda je vhodná také pro testování velmi lehkých vozidel. V technice, podobně jako Měrný útlum, charakterizuje Fázový posun rychlost zániku kmitání.

EUSAMA vyhodnocuje hodnotu minimální adhezi mezi kolem a vozovkou.

Vyhodnocení výsledků testu tlumičů podle jedné ze tří implementovaných testovacích metod (EUSAMA, Minimální fázový posun a Měrný útlum). Žádná ze tří implementovaných metod nevyžaduje porovnání výsledků s referenčními hodnotami (databází) výrobců vozidel/tlumičů.

Na základě zkušeností z belgických stanic periodické technické kontroly jsou verze testerů tlumičů pro těžký provoz schopny provádět 100-300 testů aut/den po dobu 10-20 let.

Zkušebny tlumičů – od základních po nejvyspělejší Firma ModularTest byla založena v roce 2011 s cílem nabídnout zákazníkům kromě válcových zkušeben brzd hlavně ucelenou řadu zkušeben tlumičů. Tato řada pokrývá jak limitované požadavky malých autodílen, tak i požadavky STK a velkých servisů s nepřetržitým testováním velkého počtu vozidel. Více než 25 let zkušeností Zakladatel ModularTestu Více…

Novinky

30.3.2014 – Kombo zkušebna MCP400 na Autotechnice v Bruselu

Náš combo tester MCP400 byl na výstavě Autotechnika 2014 v Bruselu vystaven na stánku našeho belgického distributora, firmy TAE.

25.11.2013 – Nový produkt – kombinovaná zkušebna MCP400

S potěšením oznamujeme vytvoření nového produktu. MCP400 je spojením EUSAMA testeru tlumičů a válcového testeru brzd do jednoho kompaktního a cenově velmi výhodného rámu. Tento kombinovaný tester je naší odpovědí na požadavek trhu o dostupnou testovací linku pro každý servis. Subsystém testování tlumičů MCP400 sdílí s ST200 tecnologii pohonu i měření a je ve skutečnosti Více…

22.7.2013 – Software s vyhodnocením Měrného útlumu náprav

Testery tlumičů principu EUSAMA patří do skupiny adhezních rezonančních testerů a měří na základě své specifikace většinou pouze hodnotu Eusama, která vyjadřuje nejmenší přilnavost kola k vozovce. Eusama je však, zejména u zadních náprav malých vozů, silně ovlivňována nesprávným huštěním pneumatik nebo nestandardním zatížením náprav. Proto jsme v letech 2009/2010 ve spolupráci s GOCA u Více…